Rīgā no 18. līdz 19. februārim norisināsies pārtikas nozares hakatons Future of Food, kura ietvaros dalībnieki meklēs jaunas idejas ilgtspējīgiem risinājumiem pārtikas nozarē. Ņemot vērā klimata krīzes un bioloģiskās daudzveidības samazināšanās radītās pārmaiņas pasaules ekonomikā, kļūst arvien svarīgāk mainīt sabiedrības pārtikas ražošanas un patēriņa ieradumus. 

Hakatonu Future of Food organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, EIT Food Hub Latvia, Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrika un Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā.

Pieteikšanās hakatonam ir beigusies! 

Hakatons Future of Food aicinās studentus, pētniekus, pārtikas nozares pārstāvjus, uzņēmējus un ekspertus kopīgi diskutēt par esošajiem izaicinājumiem nozarē, smelties iedvesmu un izstrādāt jaunas idejas ar potenciālu uzlabot pārtikas nozari. Dalībnieki tiks aicināti piedāvāt idejas ar mērķi risināt problēmas pārtikas ražošanā, pārstrādes un patēriņa jomā, kā arī attīstīt jaunas pieejas, izmantojot digitalizācijas un tehnoloģiju iespējas. Hakatona ietvaros komandas veidos risinājumus kādā no četriem piedāvātajiem virzieniem: pārtikas atkritumi (food waste), plastmasas ierobežošana, jaunā pārtika (new food) un digitalizācija. 

Hakatons norisināsies Rīgā no 18. līdz 19. februārim, tieši pirms Baltijas vadošās jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konferences TechChill. Apstiprinātie hakatona dalībnieki saņems iespēju pēc hakatona bez maksas apmeklēt TechChill konferenci 20. un 21. februārī kopā ar 2000 jaunuzņēmumu dibinātājiem un tehnoloģiju nozares entuziastiem. 

Hakatonā Future of Food var piedalīties ikviens interesents no jebkuras valsts, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu. Priekšroka tiks dota dalībniekiem, kuri jau darbojas pārtikas tehnoloģijas nozarē, nozares studentiem un pētniekiem, tehnoloģiju nozares pārstāvjiem, esošajiem vai potenciālajiem uzņēmējiem, kā arī profesionāļiem, kuri vēlas attīstīt idejas pārtikas nozarē. Piesakoties hakatonam, dalībniekiem būs iespēja pieteikt jau esošas komandas un idejas un attīstīt tās ar citu palīdzību, vai arī pievienoties kādai citai komandai un attīstīt jaunu projektu.

Hakatons notiks Kultūrvieta Spīdola, Ieriķu ielā 5a, Rīgā. 

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm