Pirmdien, 9.jūnijā, pieci biedrības NEXT pārstāvji dodas četru dienu garā vizītē uz Zviedriju, lai iepazītos ar jauniešu māju veidošanas un darbības pieredzi Kalmāras reģionā. Vizīte tiek organizēta projekta IDEA House (Ideju māja) ietvaros, kuru atbalsta Aizputes pilsētas dome, Sorosa fonds – Latvija un Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā. „Aizputē pašlaik top IDEA House, kura būs kā platforma jauniešu iniciatīvām un vieta, kur īstenot savas idejas. Tāpat IDEA House piedāvās neformālās izglītības programmas, kas ļaus jauniešiem attīstīt dažādas prasmes un iemaņas,” stāsta biedrības NEXT pārstāve Ance Zemžāne.

Plānots, ka NEXT pārstāvji apmeklēs jauniešu pulcēšanās vietas Kalmāras, Nibro un Farjestādenas pašvaldībās, kā arī kopā ar zviedru kolēģiem Kalmāras reģiona padomē iepazīsies ar metodēm neformālās izglītības vecināšanai.

 

„Mēs no šīs vizītes sagaidām vērtīgu pieredzi un idejas, kuras varētu īstenot IDEA House veidošanas procesā Aizputē. Darbam ar jauniešiem Skandināvijā ir senas tradīcijas, tādēļ esam pārliecināti, ka šī vizīte sekmēs IDEA House projekta attīstību,” ir pārliecināts IDEA House projekta vadītājs Vilis Brūveris.

„Esam pateicīgi Ziemeļu Ministru padomes birojam Latvijā, ar kura atbalstu varam iepazīties ar kolēģu darbu Zviedrijā. Šī vizīte mums dos iespēju ne tikai izzināt Kalmāras reģiona pieredzi, bet arī dalīties ar sasniegumiem jaunatnes darbā pie mums Latvijā,” uzsver NEXT valdes priekšsēdētāja Liene Zīlīte.

Projekta IDEA House mērķis ir veicināt Aizputes jauniešu iespējas kļūt par sabiedrības resursu un tas tiek īstenots ar Aizputes pilsētas domes, Sorosa fonda -Latvija un Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā atbalstu.
 www.next-youth.lv

 

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm