GULBJA SIMBOLS UN LOGOTIPS „NORDEN”  - JAUNAIS ZIEMEĻVALSTU LOGO

Gulbja simbols - stilizēts balts gulbis ar astoņiem spārniem zilā aplī - Ziemeļvalstu Ministru padome un Ziemeļvalstu Padome jau 1985.gadā pasludināja to par savu oficiālo simbolu. Astoņi gulbja spārni nozīmē piecas Ziemeļvalstis – Dāniju, Somiju, Islandi, Norvēģiju un Zviedriju un trīs autonomos apgabalus – Fēru salas, Grenlandi un Olandes salas.

Ja regulāri apmeklējiet mūsu mājas lapu, droši vien būsiet ievērojuši, ka tās izskats un logo ir mainījies. Lai stiprinātu Ziemeļvalstu sadarbības atpazīstamību, ir izveidots jauns logo. Kopš pagājušā gada maija Ziemeļu logo sastāv no diviem elementiem: no gulbja simbola un no logotipa "Norden", kas skandināvu valodās nozīmē "Ziemeļi" (somu valodā "Pohjola") un ar to tiek domāts viss Ziemeļu reģions. Gulbja simbolu nedrīkst lietot atsevišķi, tas vienmēr jālieto kopā ar logotipu „Norden” vai „Pohjola”.

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā prezentēja savu jauno logo Ziemassvētku pieņemšanā – pagājušā gada 14.decembrī. Vienlaicīgi tika nodots atklātībā arī biroja jaunais nosaukums. Sākot ar 2005.gada janvāri biroja oficiālais nosaukums ir Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

 

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm