Pēc Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā iniciatīvas tiek piedāvāta Ziemeļvalstu kultūras pasākumu prezentācija ar nosaukumu ZIEMEĻU PAVASARIS, kas radusies ciešā sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību, Norvēģijas Karalistes vēstniecību, Somijas vēstniecību un Zviedrijas vēstniecību.

ZIEMEĻU PAVASARIS ir nozīmīgākā šī gada Ziemeļvalstu kultūras prezentācija Latvijā. Projekta centrālā ass ir skandināvu dizaina ceļojošā izstāde „Skandināvijas dizains viņpus mīta”, kas izveidota pēc Ziemeļu Ministru padomes pasūtījuma, atzīmējot Skandināvijas dizaina 50.gadu jubileju. Ziemeļvalstīs šī izstāde tiek uzskatīta par nozīmīgāko piedāvājumu dizaina nozarē un atspoguļo, kā mazas kultūras ir ierakstījušas pasaules mākslā lielus vārdus. Izstāde Rīgā tiks atklāta š.g. 23.martā Latvijas Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā.

Kā papildus akcentu izstādei Ziemeļu Ministru padomes birojs organizē Ziemeļu Dizaina darbnīcas studentiem, kuras vadīs starptautiski ziemeļvalstu dizaineri. Noslēgumā notiks plašai publikai atklāts seminārs par dizaina klātbūtni mūsu ikdienā.

Ap izstādi kā ziemeļu kultūras smaili laika telpā tiek izvietoti visdažādākie kultūras pasākumi, kurus organizē Dānijas Karalistes vēstniecība, Norvēģijas Karalistes vēstniecība, Somijas vēstniecība, Zviedrijas vēstniecība un Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā.

ZIEMEĻU PAVASARIS dod iespēju saskatīt, cik daudz un ko mēs gan paši izvēlamies, gan arī mums piedāvā šīs kaimiņvalstis kā savas kultūru reprezentācijas. Programmā plānoti vairāk nekā 40 pasākumi: izstādes, koncerti, dejas performances, literārie vakari, filmu demonstrēšana u.c.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm