No šā gada 13.-19.novembrim Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs norisināsies ikgadējā Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa. Šī gada tēma ir „Elpu aizraujošie Ziemeļu stāsti”, īpašu uzmanību pievēršot detektīvžanra literatūrai.

Nedēļa iesāksies pirmdien, 13.novembrī ar Rītausmas stundas pasākumiem skolās un bērnu bibliotēkās, kad kopīgi lasīsim Gunillas Bergstrēmas (Zviedrija) un Ūles Lunda Kirkegora (Dānija) darbu fragmentus, bet pievakarē, Krēslas stundā, uzmanības centrā būs islandiešu rakstnieka Arnaldura Indridasona romāna fragments.

Šogad projektā ir iesaistījušās 350 bibliotēkas visos Latvijas novados. Par pasākumiem aicinām interesēties novadu centrālajās, kā arī pagastu bibliotēkās. Rīgā Krēslas stundas pasākumi notiks RCZB Svešvalodu literatūras bibliotēkā Kongresu namā, LNB Bērnu literatūras centrā un citur.

Baltijas valstīs Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa notiek kopš 1998.gada – šogad jau devīto reizi, taču Ziemeļvalstīs šis literārais pasākums šogad atzīmē savu desmit gadu jubileju.

Katru gadu Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā piedalās arvien vairāk interesentu, kas liecina par pieaugošo interesi par pasākumu.

Pagājušajā gadā Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa bija veltīta izcilās zviedru rakstnieces Selmas Lāgerlēvas daiļradei un viņas darba „Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” nodaļai „Divas pilsētas”.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļu Latvijā rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar biedrību „Norden” un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm