Ceturtdien, 23.februārī plkst. 18:00 notiks paneļdiskusija par Eiropas identitāti neseno notikumu Dānijā un ES kontekstā. Paneļdiskusijas norises vieta: Dānijas Kultūras institūts, Rīgā, Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārs).

Trīs akadēmisko aprindu pārstāvji - Daniels Taršiss (Daniel Tarschys), bijušais Eiropas Padomes ģenerālsekretārs, pašreiz - Stokholmas Universitātes profesors (Zviedrija), Like Frīse (Lykke Friis), bijusī „Dānijas Industrijas” Eiropas politikas nodaļas vadītāja, pašreiz – nesen ievēlētā Kopenhāgenas Universitātes prorektore (Dānija) un Žaneta Ozoliņa, Latvijas Universitātes Sociālo Zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas profesore (Latvija) diskutēs par aktuāliem notikumiem Eiropā un mēģinās rast atbildes uz jautājumiem: Kas ir Eiropas (Savienības) identitāte? Vai tāda eksistē?

Nesenie notikumi Eiropā - referendumi Nīderlandē un Francijā, dāņu karikatūru krīze - liek uzdot virkni jautājumu: Vai pastāv Eiropas solidaritāte? Varbūt Savienība pastāv tikai tik ilgi, kamēr ir kopīgas intereses? Kādas ir ”Eiropas pamatvērtības”? ES devīze ir „Vienota dažādībā” – vai tas atbilst patiesībai? Kā vienot daudzās tautas, reliģijas un kultūras Eiropas Savienībā?

Pasākums notiks angļu un latviešu valodā ar sinhrono tulkojumu uz latviešu / angļu valodu. Interesenti tiek lūgti pieteikties pa tālruni 7289994, jo vietu skaits ierobežots.

Paneļdiskusiju organizē Dānijas Kultūras institūts, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Eiropas Kustība Latvijā.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm