Dejas un mūzikas centrs Baraka un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā turpina projektu JAUNIE ZIEMEĻI, kura uzmanības centrā ir mūsdienu deja no piecām Ziemeļvalstīm. Jauno Ziemeļu 3.posmā ar viesizrādēm un meistarklasēm Rīgā viesojas Norvēģijas jaunie horeogrāfi.

Latvijā ir vienmēr bijusi padziļināta interese par Norvēģiju, kas mūsu apziņā visvairāk saistās ar majestātiskiem dabasskatiem, troļļu takām, vikingiem un arī ar Unsetes vai Hamsuna romāniem. Norvēģu uzticība savām pamatvērtībām nenoliedz to, ka šodienas norvēģi, pirmām kārtām, ir mūsu laikabiedri - atvērta sabiedrība ar spilgti izteiktu brīvības un individuālisma apziņu, kas tiek uzturēta jebkurā mākslas sfērā.

Norvēģijas mūsdienu kultūra pārsteidz ar savu radošo novatorismu. Tas vislielākā mērā attiecināms arī uz mūsdienu deju un tieši tāpēc savā 3.posmā projekts Jaunie Ziemeļi ļaujas eksperimentam! Pirmo reizi Rīgā kopīgā vakarā būs skatāmi divi jauni norvēģu dejas mākslinieki - Alans Lusjens Eijens un Andreass Dīrdāls ar izrādēm, kas liek palūkoties uz deju savādāk nekā pierasts.

Alana Eijena soloprojektā ir apvienots teksts, attēls, mūzika un deja, radot stāstu, kas ir atbruņojošs ar savu tiešumu un autora šarmu.

Andreass Dīrdāls kopā ar Helli Siljeholmu uz skatuves konstruē izrādi pēc pašu radītiem noteikumiem, kurā rodamas atsauces uz 60.gadu minimālisma tendencēm un šībrīža Eiropas dejas kanoniem, kas tiecas atbrīvoties no ierobežojumiem, ko deja pati sev uzliek.

Viesizrādes: 12. un 13.decembrī plkst. 19:30 Jaunā Rīgas Teātra Mazajā zālē 

Alans Lusjens Eijens "Varavīksnes beigas"

Teksts/foto/video/gaisma/deja: Alans Lusjens Eijens

Mūzika: Karena Daltona, Alberto Iglesias, Henrijs Mančīni

Izrāde angļu valodā!

Andreass Dīrdāls/ a works "tā nu mēs nevarējām izmainīt to, ko sākumā gribējām"

Koncepcija: Andreass Dīrdāls

Izstrāde un izpildījums: Andreass Dīrdāls, Helle Siljeholma

Mūzika: F.Šūberts.Kvintets klavierēm un stīgām, op.114

Meistarklases 13.decembrī, tiek rīkotas sadarbībā ar Latvijas Profesionālo mūsdienu dejas horeogrāfu asociāciju. Meistarklasei pieteikties pa e-pastu: danceinfo@theatre.lv.

Projektu Jaunie Ziemeļi veido 5 posmi. Katrā no tiem ar viesizrādēm un meistarklasēm tiek prezentēta viena no Ziemeļvalstīm, kuru pārstāv atšķirīgi jaunās paaudzes horeogrāfi, kuru darbos netrūkst svaigu ideju un aizrautības un kas spilgti raksturo savas paaudzes mentalitāti. Jaunie Ziemeļi tradicionāli notiek JRT Mazajā zālē, iekļaujoties mazajā izrāžu formātā (solo darbi vai dueti). Iepriekšējos posmos tika pārstāvēti Somijas (2004.gada maijs) un Zviedrijas jaunie mākslinieki (2005.gada janvāris).

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm