Šoruden, no 14. līdz 20. novembrim Latvijā jau astoto gadu notiks „Ziemeļu bibliotēku nedēļa”, ko koordinē Ziemeļu Ministru Padomes birojs Latvijā.

Šogad „Ziemeļu bibliotēku nedēļas” tēma ir „Ceļojot pa Ziemeļu zemēm”. Literāri pasākumi par Ziemeļvalstu literatūru visas nedēļas garumā tiek plānoti gandrīz 300 Latvijas bibliotēkās.

„Ziemeļu bibliotēku nedēļai” katru gadu tiek izvēlēts kāds konkrēts Ziemeļvalstu autora darba fragments, ko vienlaicīgi lasa Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkās. Vakaros, kad laukā jau satumsis, bibliotēku elektrisko apgaismojumu nomaina sveču gaisma, un klātesošos vieno kopīgi lasītais teksts.

Šogad īpaša uzmanība veltīta izcilās zviedru rakstnieces Selmas Lāgerlēvas daiļradei un viņas darba „Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” nodaļai „Divas pilsētas”. Šis fragments stāsta par Visbijas pilsētu Gotlandes salā, un vienlaicīgi tas ir ceļojums reālajā un fantāzijas pasaulē.

Arī Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā „Ziemeļu bibliotēkas nedēļas” ietvaros 15. novembrī plkst. 18.00 aicina „ceļojumā” pa zviedru rakstnieces Selmas Lāgerlēvas daiļrades lappusēm. Par piedzīvoto, iejūtoties Selmas Lāgerlēvas lomā, stāstīs aktrise Dina Kuple un kopā ar aktrisi Vitu Vārpiņu runās fragmentus no P.U. Enkvista lugas „Tēlu meistari”.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm