Šī gada Ziemeļu Padomes kino balva 350.000 dāņu kronu apmērā (aptuveni 33 000 LVL), piešķirta zviedru filmas „Zozo” veidotājiem – režisoram un manuskripta autoram Josefam Faresam (Josef Fares) un filmas producentei Annai Antonijai (Anna Anthony). 

Libānā dzimušā zviedru režisora Josefa Fares (1977) filma „Zozo” ir līdz šim viņa personiskākais darbs. Filmas pamatā ir emigrantu bērna skolas laika atmiņas par kara plosīto Libānu un pārdzīvojumi sastopoties ar jaunu, nepazīstamu kultūru. 

Desmit gadu vecumā Josefs Fares no Libānas kopā ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi Zviedrijā. Divdesmit viena gada vecumā viņš kļuva par jaunāko studentu, kas jelkad uzņemts Zviedrijas Teātra institūta Filmu režijas programmā, jo jau tolaik viņš bija uzņēmis vairākas īsfilmas. Studiju laikā režisors uzņēmis pilnmetrāžas debijas filmu -komēdiju „Jalla! Jalla!” (2000) un komēdiju „Kopps” (2003).

Visas režisora Josefa Fares filmas Latvijas skatītājam ir bijusi iespēja noskatīties kinoforuma "Arsenāls" un Ziemeļvalstu filmu dienu ietvaros. 

Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā bibliotēka, Marijas ielā 13/3, Berga Bazārā, visiem kino interesentiem piedāvā iespēju noskatīties režisora Josefa Fares filmas „Jalla! Jalla!” (2000), „Kopps” (2003) un „Zozo” (2006) jebkurā jums izdevīgā laikā. Papildus informācija: Ieva Hermansone, ieva@norden.lv, 7820088.    
 
Ziemeļu Padomes kino balvas pasniegšanas ceremonija notiks Kopenhāgenā, 1.novembrī, Ziemeļu Padomes sesijas ietvaros. Informāciju par Ziemeļu Padomes ikgadējo sesiju lasiet šeit: http://www.norden.org/session2006/uk/index.asp.  

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm