Pagājušā gada rudenī, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dizaineru pasākumu ietvaros, Rīgā bija skatāma unikāla izstāde „16 soļus tuvāk”, kurā sešpadsmit atzīti dizaina jomas profesionāļi no Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Īslandes, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas piedāvāja savu redzējums par tīru un dzīvības pilnu Baltijas jūru un skatītājiem rādīja arī savus iepriekšējos radošos darbus. Tagad šī izstāde ir aizceļojusi uz šī gada pasaules dizaina galvaspilsētu Helsinkiem, kur 11.decembrī tiks atklāta ar nosaukumu „Wonderwater Baltic Sea”. Izstāde būs skatāma no 12.decembra līdz 6.janvārim Vecās muitas noliktavā (Old Customs Warehouse), Katajanokanlaituri 5.

Izstādes kurators Kari Korkmans par izstādi saka: „Izstāde ir Baltijas jūrai, tās ekoloģijai un nākotnei veltīts projekts. Esmu pārliecināts, ka mūsu, ap jūru dzīvojošo, identitāti vai vismaz tās daļu ir veidojusi un joprojām nosaka Baltijas jūras klātbūtne, tās raksturs”.

 

Izstādē piedalās dizaineri Pēteris Bajārs (Latvija), Ieva Kalēja (Latvija), Rasa Baradinskiené (Lietuva), Juozas Brundza (Lietuva), Martin Pärn (Igaunija), Mare Kelpman (Igaunija), Cecilie Manz (Dānija), Johan Carlsson (Dānija), Björn Dahlström (Zviedrija), Jessica Signell Knutsson (Zviedrija), Helle Frogner (Norvēģija), Runa Klock (Norvēģija), Hannu Kähönen (Somija), Kaija Poijula (Somija), Katrin Olina (Islande), KRADS (Islande).

www.wonderwater.fi

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm