Rīgas modes nedēļa apvienos Baltijas valstu un piecu Ziemeļvalstu modes institūciju spēkus, lai "Nordic Look" programmā 4. un 5. novembrī lemtu par ekonomiski stabilu un ekoloģiski labvēlīgu modi un Baltijas jūras reģiona konkurētspēju modes un tekstila industrijas jomā.

Ziemeļu Ministru padomes iniciatīva un Baltijas modes federācijas pieredze ir sākusi veidot kopīgu telpu Baltijas jūras valstu modes industrijai. Līdz šim Rīgas modes nedēļas ietvaros tamlīdzīga pasākuma nav bijis. „Nordic Look" ir apvienojis nacionālos modes institūciju spēkus no piecām Ziemeļvalstīm - Zviedrijas Modes Padomi, Dānijas Modes Institūtu, Islandes Modes Padomi, Oslo Modes Nedēļu un Helsinku Dizaina Nedēļu, lai prezentētu Ziemeļvalstu reģiona modes tendences Baltijas valstīs un Ziemeļrietumu Krievijā.

„Nordic Look" nav tikai modes skates un izstādes, bet arī konferences, Ziemeļvalstu, Baltijas un, kas ir īpaši nozīmīgi, Ziemeļrietumkrievijas dizaineru, modes un tekstila industrijas pārstāvju tikšanās.

Piecu modes skašu programmā būs redzami gan jauno dizaineru, gan zināmu dizaineru pret-a-porter darbi, kā arī haute couture kolekcijas. Saldajā ēdienā - pasaulslavenās zviedru meistares Evas Atlingas (Efva Attling) ekskluzīvo juvelierizstrādājumu izstāde, meistare ar savu klātbūtni priecēs izstādes atklāšanas viesus mākslas galerijā „Putti".

Konferences programmā paredzētas lekcijas, radošās darbnīcas un match-making aktivitātes tiem, kas meklē sadarbības tīklus, potenciālos klientus un partnerus pretējā Baltijas jūras krastā. Konference aicinās dalībniekus no izglītības institūcijām, dizainerus un zīmolus, uzņēmējus, ražošanas uzņēmumus, nozares organizācijas un izplatītājus. Politiķi un institūciju pārstāvji, kas lemj par dizaina, modes un tekstila industrijas attīstību Baltijas jūras reģionā sniegs svarīgu atbalstu Ziemeļvalstu kopīgo aktivitāšu sākumam, kas dzimis Rīgas modes nedēļas aizkulisēs. Konferences laikā tiks runāts par ekonomiski stabilu un ekoloģiski labvēlīgu modi un Baltijas jūras reģiona konkurētspēju modes un tekstila industrijas jomā.

„Nordic Look" organizatorisko vadību uzņēmies Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Baltijas modes federāciju, Dānijas Kultūras Institūtu, Zviedrijas Karalistes vēstniecību Rīgā un Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūru.

„Nordic Look" projekta pasākumi notiks 4. un 5. novembrī izstāžu zālē „Rīgas Mākslas Telpa", Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā un mākslas galerijā „Putti" Rīgas modes nedēļas ietvaros.  

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm