„CO2 E-Race” pasākumu sērijas ietvaros 13.decembrī Kopenhāgenā, izmantojot elektromobīļus, tiks izveidota CO2 karte. Šāda karte 14.novembrī jau veiksmīgi izveidota Rīgā, un tagad šis pasākums tiek īstenots arī Dānijā.

Kopenhāgenas CO2 karti veidos gandrīz 100 elektriskās automašīnas, un, tāpat kā Rīgā, pasākuma laikā skatītājiem būs iespējams vērot kartes veidošanu uz pilsētas centrā izvietota ekrāna.

 

Kartes veidošanas laikā Kopenhāgenas iedzīvotāji varēs fotografēt braucošās elektriskās automašīnas un lejupielādēt savus attēlus interneta saitē Google Maps, kur tās parādīsies Kopenhāgenas kartē. Visu pasākuma norisi varēs vērot arī „CO2 E-Race” pasākuma mājas lapā www.co2-e-race.blogspot.com

 

Sākot no 7.decembra, Kopenhāgenā norisinās ANO Klimata konference COP 15, kuras laikā pasaules valstu pārstāvji cenšas panākt starptautisku vienošanos par klimata pārmaiņu mazināšanu. Saistībā ar šo konferenci tiek veidoti arī dažādi mākslas pasākumi, to skaitā arī „CO2 E-Race”. Tas tāpat kā COP 15 mudina cilvēkus pievērst uzmanību klimata izmaiņām un meklēt tām risinājumus. Arī Latvija aktīvi iesaistās šajos pasākumos, organizējot seminārus, konferences un elektromobīļu sacensības.

„CO2 E-Race” pasākumus Kopenhāgenā organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Kopenhāgenas un Frederiksbergas domēm un Dānijas Rūpniecības konfederāciju.

„CO2 E-Race” Rīgas pasākumu sērijas kulminācija būs aprīlī, kad notiks elektrisko automašīnu sacensības Biķernieku trasē, kā arī šo automašīnu parāde Rīgā 11.novembra krastmalā un uz Rīgas tiltiem.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm