No 15. līdz 18. novembrim jau divpadsmito reizi norisināsies starptautiskais gaismas festivāls “Staro Rīga”. Šogad tā tēma būs 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma. Pavisam šogad festivālā būs apskatāmi 35 gaismas mākslas objekti, kas sadalīti divās programmās.

Uz Latvijas Mākslas akadēmijas fasādes, LMA pagalmā, Kalpaka bulvārī 13, būs skatāma gaismas instalācija “Jūras ceļi”. Tās būs analogās projekcijas, kuras veidojusi dāņu māksliniece Karena Tastuma (Karen Thastum) un mākslinieku grupa TURA YA MOYA.

Objekta četras dimensijas saistās ar nerimstošo jūras ceļu kustību un noslēpumiem, ko glabā Baltijas jūras un Ziemeļjūras dzelmes. Jūras ceļi mums atgādina par vērtībām, kas nezūd laikmetu griežos, kas atkal un atkal sevi apliecina kā nemainīgas un mūžīgas. Jūras ceļi raisa pārdomas un aicina izzināt pasauli, tās vēsturi, nemitīgi paplašināt redzesloku un noskaidrot, kas ir tai vietā, kur saule ik vakaru pazūd, kas ar sauli notiek aiz tālā apvāršņa.

TURA YA MOYA ir specializējusies starpdisciplināru analogo instalāciju veidošanā, kas ir izstādītās starptautiski. 20 pēdu garais jūras konteiners, no kura tiek projicēti attēli, ir pārveidots par mākslas un projekciju laboratoriju. Ziemeļu mākslas konteineris ir ceļojis 3000 km caur Grenlandi un Skandināviju. Instalācijā iekļauti mākslas studentu, kā arī Ziemeļvalstu profesionālo mākslinieku un komponistu darbi. 2017.gadā Ziemeļu mākslas konteiners viesojās Liepājā ar projektu „Ziemeļu gars” („ANERSAAQ – the Spirit of the North”), kas bija ziemeļu zemju valodu, mūzikas, dabas, dzīvesveida un tradīciju iedvesmots stāsts.

15 minūšu uzvedums ir veidots kā dažādu mēdiju simfonijas trīs daļas, kas iesākas ar uvertīru Ophav, kasm seko trīs daļas - Sjògvur, Jūras ceļi, Young Waves.

Projekta īstenotājs ir Latvijas Mākslas akadēmija un TURA YA MOYA, sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā.

“Staro Rīga” objekti būs apskatāmi no pulksten 17 līdz 23.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm