Godalgotais Martas Zariņas-Ģelzes plakāts The last wish was to be eaten. Foto:Marta Zariņa-Ģelze, norden.orgNo 15.janvāra Rīgā, Ziemeļu Ministru padomes biroja telpās būs skatāma ceļojošā plakātu izstāde „Domā. Ēd. Taupi.”. Izstāde tapusi pēc Ziemeļu Ministru padomes un ANO reģionālā informācijas centra Briselē iniciatīvas, un tās uzdevums ir pievērst sabiedrības uzmanību ārkārtīgi lielajam atkritumos izmestās pārtikas daudzumam pasaulē, ierobežot izšķērdīgu pārtikas produktu iegādi un stimulēt patērētāju zināšanas par šo strauji augošo problēmu.
Plakātu konkursā ar 2 plakātiem piedalījās arī jaunā latviešu māksliniece Marta Zariņa-Ģelze un ieguva konkursa galveno balvu. Martas veidotie un vēl 9 citi plakāti, sākot no 15.janvāra, divas nedēļas būs skatāmi Rīgā, Ziemeļu Ministru padomes birojā Latvijā, Marijas ielā 13/3, Berga Bazārā.
Tikšanās ar plakātu konkursa „Domā. ĒD. Taupi.” uzvarētāju Martu Zariņu-Ģelzi notiks 23.janvārī plkst. 18.00 Ziemeļu Ministru padomes birojā, Marijas ielā 13/3, kad uz sarunu aicināsim arī žurnāla "Vides Vēstis" galveno redaktori Anitru Toomu, biedrības „Homo Ecos” projektu vadītāju Agitu Pusvilku, grāmatas „Zaļās receptes” autori Ilzi Lipsku un restorāna „3 pavāri” šefpavāru Ēriku Dreibantu. Latvijā nav precīzu aprēķinu, cik daudz pārtikas iedzīvotāji izmet atkritumos. Pasaulē atkritumos nonāk līdz pat 30% saražotās pārtikas un Eiropas Komisijas aprēķini liecina, ka vismaz 42% no visiem pārtikas atkritumiem rada tieši mājsaimniecības.
„Iepērkoties pārtikas veikalā, dažreiz pati sevi esmu pieķērusi, paņemot pārāk daudz pārtikas produktu, kurus nepaspēju apēst līdz tie sabojājas. Izlasot konkursa nolikumu, es biju pārsteigta, ka tik liels skaits no mūsu pārtikas nonāk atkritumos. Tas man lika aizdomāties par to, cik cilvēka ieradumam - ņemt vairāk kā nepieciešams -  ir liels spēks un cik grūti to ir mainīt,” atzīst māksliniece Marta Zariņa-Ģelze.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm