No 22.decembra līdz 24.janvārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas -1.stāvā būs skatāma Ziemeļvalstu bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde PA VĒJAM (Into the Wind).

2016.gada vasaras sākumā Ziemeļvalstu Bērnu un jauniešu dienu ietvaros Berlīnes kultūras aģentūra Kulturkind sadarbībā ar Ziemeļvalstu māju Reikjavīkā sarīkoja pirmo bērnu grāmatu ilustrāciju izstādi “Pa vējam!”. Tajā septiņpadsmit ilustratori no Ālandu salām, Dānijas, Fēru salām, Grenlandes, Islandes, Lapzemes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas iepazīstināja ar saviem darbiem, kurus visus vieno senas tradīcijas, izcila tehniskā realizācija un neticami augsts mākslinieciskās izteiksmes līmenis.

Izstāde “Pa vējam!” ir apzināti veidota pēc iespējas daudzveidīga, sasaucoties ar Ziemeļeiropas kontrastiem bagāto dabu un vizuālā naratīva mākslu, kurai šajā reģionā ir gara vēsture. Tāpat šī iniciatīva pauž arī ziemeļnieku nelokāmo pārliecību, ka pret bērniem un jauniešiem ir jāizturas ar cieņu. Ziemeļvalstu literatūra un ilustrācijas iedrošina bērnus un jauniešus domāt patstāvīgi un attīstīt savu iztēli, mudinot tos būt drosmīgiem, brīviem un nepieradinātiem savās domās un sajūtās – tāpat kā vējš.

Izstādē būs apskatāmi Hannamāri Karolīnas Ruohonenas, Lilianas Bregeres, Dortes Karrebekas, Bardura Oskarsona, Lindas Bundestāmas,  Jennijas Lukanderes,  Nuka Konrāda Gotfredsena, Rānas Flīgenringas, Kristīnas Ragnas Gunnarsdotiras, Pēra Dīpviga, Stīana Hola,  Eivinda Tūrsētera, Siselas Hūrndālas, Māretas Annes Sāras, Sāras Lundbergas, Svena Nūrdkvista  un Jākoba Vegēliusa darbus.

Darbu galerija

Izstādi piedāvā: Kulturkind-Berlin un Ziemeļvalstu māja Islandē.

Izstādi atbalsta: Ziemeļvalstu māja Islandē, Ziemeļvalstu Ministru padome, Dānijas mākslas fonds, Zviedrijas Mākslas padome

Izstādi Latvijā organizē: Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Latvijas Nacionālā bibliotēka

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm