Trešdien, 21. decembrī plkst. 18:00 Ziemeļu Ministru padomes biroja telpās Marijas ielā 13/3 (Berga bazārā), būs iespēja ieklausīties ziemeļu salu muzikālajās piezīmēs, kas apkopotas ambientās un elektroakustiskās mūzikas autora Raimonda Tigula jaunākajā mūzikas albumā ”Islands” (”Salas”). Muzikālo materiālu jaunajam albumam  Raimonds Tiguls guvis pirms vairākiem gadiem aizsāktajos ceļojumos uz Īslandi un Gotlandi (ar Ziemeļu un Baltijas valstu mobilitātes programmas ”Kultūra” finansiālu atbalstu), kur apzināti vai pavisam nejauši sastaptie mūziķi kļuvuši par ieraksta būtiskāko elementu. Albumā dzirdams gan islandieša Steindora Andersena (Steindor Andersen) izpildītais rimuri dziedājums, kura etniskais poētisms citkārt dzirdams arī grupas “Sigur Ros” darbos, gan Gotlandē sastaptās tautas dziesminieces Gertrūdes Jākobsones (Gertrud Jakobsson) senajā gotlandiešu dialektā iedziedātās melodijas. Tituldziesmai izraudzītā kompozīcija atklāj Latvijā vēl nedzirdētu mūzikas instrumentu, islandiešu skulptora Pala Gudmundsona (Páll Guðmundsson) veidoto akmens arfu, kuras ksilofonam līdzīgā konstrukcija tapusi no turpat Islandē atrastām akmens plāksnēm un kas tembrāli sasaucas ar gadsimtiem senās islandiešu dziedrunas formas rimuri pārlaicīgo skanējumu.
Albums tapis ierakstu studijā “Moonlight Sound Design” un tā tapšanā līdzās kompozīciju autoram un izpildītājam Tigulam piedalījušās arī vairākas izcilas pašmāju instrumentālās apvienības un solisti, tai skaitā Rīgas Saksofonu kvartets, koklētāju ansamblis “Atbalsis”, trio “Silk”, kā arī Deniss Paškēvics un sitaminstrumentu virtuozi Artis Orubs un Rihards Zaļupe.
Jaunais albums ir neliels ieskats muzikālajā projektā, kas jau nākamā gada jūnijā izskanēs Talsos, Tiguļu kalnā. Senā kulta vieta ozolu ielokā uz brīdi kļūs par apmetni ziemeļu saliniekiem un ļaus klātienē atklāt albumā “Islands” dzirdamos skaņu avotus.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm