Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā aicina kino un mūzikas mīļotājus uz aizraujošu lekciju „Kino mūzikas brīnums”, pirmdien 17.februārī plkst.18.00 biroja telpās. To vadīs zviedru mūziķis, komponists un mūzikas pētnieks Pēters Bringelsons (Peter Bryngelsson), kas ar mūziku nodarbojas jau 30 gadus. Pēters Bringelsons stāstīs par mūzikas lomu filmās un televīzijas raidījumos, kā arī reflektēs, ko par kino un mūzikas mijiedarbību ir teikuši ievērojami filozofi, domātāji, komponisti un režisori. Pēters Bringelsons iepazīstinās arī ar savu pētījumu par to, kas ir klusums un cik skaļa ir klusuma skaņa no savas jaunās grāmatas „Skaņa un klusums”. Lekcija notiks angļu valodā.
Pēters Bringelsons ir komponējis mūziku teātra izrādēm, kino, televīzijas filmām un radio. Muzikālā izglītība sekmējusi izpratni par dažādu mūzikas žanru un stilu mijiedarbību. Pasniedz lekcijas kino un mūzikas koledžās Zviedrijā un citur Eiropā, ar vieslasījumiem piedalās atsevišķos pasākumos. Bringelsona apskatītās tēmas: mūzikas psiholoģija, mūzikas un skaņu nozīme kino darbā, un to analīze, mūzika un morāle modernajā drāmā, datora radītas, sintētiskas mūzikas invāzija kino skaņu celiņos u.c.

Šī ir jau otrā reize, kad Pēters Bringelsons viesosies Latvijā. 2005.gadā viņš vadīja meistarklasi par filmu mūziku kino jomas profesionāļiem Ziemeļvalstu filmu dienu ietvaros. Tagad iespēja noklausīties viņa lekciju būs visiem interesentiem.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm