Ceturtdien, 22.novembrī un piektdien, 23.novembrī viesnīcā Albert Hotel, Dzirnavu ielā 33, Rīgā, norisināsies Iekšlietu ministrijas sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Rīgā organizētais reģionālais seminārs par cilvēktirdzniecības gadījumu izmeklēšanu un noziedznieku kriminālvajāšanu un notiesāšanu. Semināru 22.novembrī, plkst.12.00 atklās iekšlietu ministrs R.Kozlovskis.  Seminārā kopumā piedalīsies ap 60 dalībnieku un lektoru - policistu, prokuroru, tiesnešu un NVO pārstāvju - no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Ziemeļrietumu Krievijas. Kā uzsver iekšlietu ministrs R.Kozlovskis: „Cilvēktirdzniecības novēršana un apkarošana ir viens no Iekšlietu ministrijas būtiskākajiem uzdevumiem, taču mūsdienās cilvēktirdzniecība nav tikai vienas valsts problēma

un nav risināma tikai vienas valsts ietvaros. Ļoti liela nozīme ir starpvalstu sadarbībai, tāpēc šāda semināra mērķis ir to stiprināt, apmainoties ar pieredzi un labākajiem rīcības mehānismiem, lai efektīvi varētu vērsties pret cilvēktirdzniecību”.  
Seminārs ir daļa no Ziemeļvalstu Ministru padomes projekta „Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un Krievijas sadarbība cīņai pret cilvēku tirdzniecību – reģionālā sadarbība starp tiesu, tiesībaizsardzības un sociālajām iestādēm” („Nordic, Baltic, Russian Cooperation on the Fight against Human Trafficking - Regional cooperation across Juridical, Law enforcement, Social authorities”).
Savukārt projekta mērķis ir stiprināt reģionālo operatīvo tīklu un sadarbības mehānismu ar kopēju daudznozaru apmācību starpniecību Ziemeļrietumu Krievijas, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu tiesu, tiesībaizsardzības, sociālo iestāžu un nevalstisko organizāciju darbiniekiem, kas iesaistīti cilvēktirdzniecības novēršanā un apkarošanā.
Kontaktpersona: Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta Politikas ieviešanas nodaļas vecākā referenta Lāsma Stabiņa, tel. 67829674, e-pasts: lasma.stabina@iem.gov.lv

 

 

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm