Atbildot uz akūtām un konkrētām mediju apmācību vajadzībām Baltijā un cenšoties rosināt triju valstu žurnālistu profesionālo dialogu, vairākas nozīmīgas mediju organizācijas un augstskolas 2015.gada novembrī Tallinā nodibināja Baltijas Mediju izcilības centru. Centra mājvieta ir Rīgā, taču savā darbībā tas aptver visu Baltijas reģionu, elastīgi un mobili reaģējot uz mediju vajadzībām un piedāvājot tiem īpaši izstrādātas apmācības.
Centra dibinātāji ir sabiedriskie mediji – ERR (Igaunija) un Latvijas Televīzija, kā arī Latvijas Raidorganizāciju apvienība, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "RE: Baltica", Latvijas Žurnālistu asociācija, Lietuvas Interneta mediju asociācija, Igaunijas Preses izdevēju asociācija, Lietuvas Žurnālistu centrs, Rīgas Stradiņa universitāte un Tallinas Universitātes Baltijas filmu un mediju skola. Centrs mērķtiecīgi strādās, lai biedru sarakstu paplašinātu un dažādotu, īpašu uzmanību veltot vietējiem medijiem.
“Dibinātāju daudzveidība un augstā profesionālā raudze apliecina, ka vajadzība pēc fokusētas tālākizglītības un mediju profesionāļu dialoga ir patiesa un akūta,” saka centra koncepcijas autore un Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Rita Ruduša. Centra dibināšanas virsmērķis ir stiprināt neatkarīgos medijus Baltijā, lai palīdzētu tiem veiksmīgāk uzrunāt valodas un mediju lietošanas paradumu ziņā ļoti daudzveidīgo auditoriju.
Atšķirībā no citām apmācību organizācijām Baltijas Mediju izcilības centrs strādās pēc pieprasījuma, nevis piedāvājuma principa, vispirms identificējot konkrētās vajadzības un vēlāk izstrādājot tām atbilstošus apmācību moduļus – gan paša spēkiem, gan sadarbībā ar partneriem Baltijā un ārpus tās. Centra dibināšanu atbalstījuši Ziemeļvalstu Ministru padome un Dānijas Kultūras institūts.

Kontakti: rida.rudusa@bcme.org.lv

 

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm