No 10. līdz 31.martam Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā būs skatāma zviedru fotomākslinieka Johana Bēvmana (Johan Bävman) fotoizstāde par mūsdienu vīriešiem "Tētis Zviedrijā – Tētis Latvijā". Tās saturs adaptēts no izstādes "Swedish Dads", kur portretēti vīrieši, kas izmantojuši bērna kopšanas atvaļinājumu.

Fotoizstāde pēta, kas tieši mudināja šos tēvus palikt mājās ar bērniem ilgāk nekā to dara vairums tēvu visā pasaulē, kāda bija šī pieredze un ko tā ir devusi. 1974. gadā Zviedrija kā pirmā valsts pasaulē aizstāja maternitātes atvaļinājumu ar vecāku atvaļinājumu. Tagad, pēc 45 gadiem, tēvi izmanto vidēji 29% no vecāku atvaļinājuma dienām.

Latviešu fotogrāfi Anda Krauze un Māris Lazdāns papildināja izstādi ar 25 latviešu portretiem – Zviedrijas vēstniecības izsludinātā konkursa "Tētis Latvijā" uzvarētāju portretiem. Laiks pavadīts kopā ar bērniem – ko tas ir devis un kāda ir šī pieredze?

Izstāde tapusi sadarbībā starp Zviedru institūtu un Zviedrijas vēstniecību Latvijā, ar Latvijas Nacionālas bibliotēkas, www.mammamuntetiem.lv un www.tevi.lv atbalstu.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm