Kā uzsver sarunu festivāla LAMPA rīkotāji - pasaule mainās – sarunām ir jāturpinās! Arī šogad festivāls notiks un to būs iespējams piedzīvot no 2. līdz 5. septembrim digitāli un klātienē.

Kopumā šī gada LAMPĀ būs apmēram 200 pasākumi, kas bez maksas būs vērojami tiešraidē, šaurā lokā klātienē festivāla studijās un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā.

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā arī šogad piedāvās vairākas interesantas sarunas.

Trešdien, 2.septembrī no plkst. 14:00 līdz 15:00 Gaismas pils studijā kopā ar Friedrich-Ebert-Stiftung rīkosim diskusiju Diskusija "Sabiedriskā vienotība nākamajā desmitgadē: kādēļ cilvēkus nepamet sajūta par arvien pieaugošu sociālo un ekonomisko nevienlīdzību?" par sociālās un ekonomiskās nevienlīdzības izjūtu mūsdienās, kuru vadīs žurnālists Pauls Raudseps.  Diskusijā piedalīsies Nils Muižnieks, politologs un cilvēktiesību eksperts, Morten Hansen, Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā Ekonomikas departamenta vadītājs un Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja vietnieks, Liene Ozoliņa, politikas socioloģe un Olaf Groh-Samberg, socioloģijas profesors Brēmenes universitātē (Vācija) Diskusija notiks angļu valodā un klātienē tiks nodrošināts tulkojums. 

Piektdien, 4.septembrī no plkst. 10:00 līdz 11:00 Splendid Palace studijā kopā ar UNESCO Nacionālo komiteju aicināsim sekot līdzi diskusijai "Kā un kāpēc demistificēt medijpratību?" par to, kas īsti ir medijpratība, kāpēc tā nepieciešama mākslīgā intelekta, “big data” un “surveilance capitalism” laikmetā un kā par to domāt stratēģiski. Eksperti runās par to, kā medijpratība ved uz labāku dzīvi, palīdzot nodrošināt mūsu labsajūtu un drošumspēju tehnoloģiju progresa determinētā dzīves telpā un kā mūsu kaimiņi Ziemeļvalstīs iet šo ceļu, ko mēs no tā varam mācīties un ko var mācīties no mums. Diskusiju vadīs Guna Spurava, Tamperes Universitātes pētniece mediju izglītības jomā. Diskusijā piedalīsies Ingus Bērziņš, Delfi galvenais redaktors, Arminas Varanauskas, Knowledge Economy Forum izpilddirektors un Saara Salomaa, Somijas Nacionālā Audiovizuālā institūta (KAVI) direktora vietniece un Mediju izglītības un audiovizuālo mediju nodaļas vadītāja.

Diskusija notiks angļu valodā un klātienē tiks nodrošināts tulkojums.

Piektdien, 4. septembrī no plkst. 14:30 līdz plkst. 15:30 Splendid Palace studijā notiks diskusija "Pārtikas nākotne", kuru vadīs Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece Maija Kāle uz sarunu aicinot Baltic Studies Centre vadošo pētnieku Miķeli Grīviņu, neatkarīgo konsultanti ilgtspējīgu pārtikas sistēmu izveidē Aftonu Halloranu un Hereford Agro bioloģiskās saimniecības līdzdibinātāju un attīstītāju Jesperu Vadu Holmu. Saruna būs par pārtikas sektoru, kam mūsdienās ir nozīmīga ietekme uz klimata pārmaiņām un bioloģisko daudzveidību. Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs aizvien aktuālāka kļūst diskusija par alternatīviem proteīna avotiem, ilgtspējīgāku pārtikas sistēmu un pārtikas atkritumu samazināšanu. Lai pieņemtu pareizus lēmumus, nepieciešams saprast nozīmīgākās nākotnes tendences, kas ietekmēs pārtikas sistēmu un sabiedrību kopumā. Kā mēs varam domāt par nākotni pārtikas kontekstā? Kam pievērst uzmanību? Kas ir nozīmīgi signāli, bet kas — tikai troksnis? Šis būs vingrinājums mums visiem — mēģināt iedomāties pārtikas nākotni kopā. Diskusija notiks angļu valodā, klātienē tiks nodrošināts tulkojums.

Saruna festivāla LAMPA pasākumu programmu var atrast šeit https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm