No 11. līdz 14. novembrim Latvijā viesojas grāmatu ilustratore Linda Bundestama, lai Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas laikā vadītu radošās darbnīcas bērniem. 13. novembrī māksliniece viesosies Brocēnu un Saldus bibliotēkās, bet 14.novembrī dosies uz vairākām Liepājas bibliotekām.  

Izdevniecība „Liels un mazs” ir laidusi klajā zviedru rakstnieka Ulfa Starka (Ulf Stark) un Somijas zviedru mākslinieces Lindas Bundestamas (Linda Bondestam) ilustrēto dzejas grāmatu „Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs”. Grāmatu ar lielu iejūtību un asprātību no zviedru valodas atdzejojis Juris Kronbergs.

Grāmatas dzejoļi stāsta par 27 būtņu sugām, kuras, izņemot tās autorus, neviens nav redzējis. Šīs būtnes ir līdzīgas ne tikai dzīvniekiem un augiem, bet arī mums – cilvēkiem. Tās mēdz būt laimīgas, ziņkārīgas, apjukušas un vientuļas, cenšoties saprast dzīvi, dažādās jūtas un emocijas, ko cilvēki piedzīvo – skumjas, melanholiju, pretrunīgas sajūtas par savu ķermeni un vēlēšanos būt kādam citam. U.Starks šīs sajūtas iztēlojies un aprakstījis ar sirsnīgu humoru un asprātīgām vārdu spēlēm, savukārt L.Bundestama košajās ilustrācijās radījusi katram tēlam neatkārtojamu un spilgtu personību. Grāmata 2017.gadā saņēmusi prestižo Ziemeļvalstu Padomes balvu bērnu literatūrā un 2016.gadā - Zviedrijas “Snöbollen” balvu par skaistāko grāmatu Zviedrijā. 

Ulfs Starks (1944-2017) ir sarakstījis gandrīz 100 grāmatu bērniem un jauniešiem, un saņēmis vairākas balvas un nominācijas. Viņa grāmatas tulkotas vairāk nekā 30 valodās. Linda Bundestama ir ilustrējusi vairāk nekā 25 grāmatas un tikusi nominēta dažādām literatūras un mākslas balvām. 

Lindas Bundestamas vizīti Latvijā organizē izdevniecība “Liels un mazs” un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā ar Ziemeļvalstu rakstnieku pārrobežu sadarbības programmas (Nordic Writers Crossing Borders) atbalstu.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā šogad notiek no 11. līdz 17.novembrim. Tā būs nedēļa, kura sola daudz interesantu brīžu, lasot Ziemeļvalstu autoru darbus, runājot par Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijām un literatūru, jo pasākuma galvenais mērķis ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana.

 

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm