NordForsk - Ziemeļvalstu Ministru padomes pakļautībā esoša institūcija, kas finansē un veicina Ziemeļvalstu sadarbību pētniecības jomā, aicina Latvijas zinātniskās institūcijas līdz 2020. gada 16. jūnijam pieteikties izsludinātajā projektu konkursā “Ziemeļvalstu veselības datu Covid-19 pētniecības projekti”.

Programmas mērķis ir starpvalstu sadarbības rezultātā radīt jaunas zināšanas Covid-19 pandēmijas apkarošanai, izmantojot jau esošus veselības datus un jauniegūtus papildinošus datus. 

Konkursa pieteikumu atlasi organizēs NordForsk, un konkursā pieteikties aicināti pētnieki no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Grenlandes, Islandes, Fēru un Ālandu salām, Igaunijas un Latvijas. Kopējais programmas finansējums ir aptuveni 5,1 miljons eiro.

Projektu koordinatori var pretendēt uz finansējumu līdz 300 000 eiro, un projektu partneri var pretendēt uz finansējumu līdz 150 000 eiro. Izglītības un zinātnes ministrijas plānotais kopējais finansējums Latvijas dalībai projektu konkursā ir 400 000 eiro. Projekta pieteicējam nepieciešami vismaz divi partneri no NordForsk finansētājvalstīm - Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Islandes vai Dānijas. 

NordForsk reģionālais pārstāvis Latvijā ir Izglītības un zinātnes ministrija.  

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm