Šogad festivālā Prozas lasījumi piedalās divi rakstnieki no Somijas - Šells Vesto (Kjell Westö) un Emmi Iteranta (Emmi Itäranta). Šells Vesto ir rakstnieks un žurnālists no Somijas, kurš raksta zviedru valodā. Viņš ir vairāku literāro balvu laureāts. Viesautoru prozas vakarā Šells Vesto lasīs fragmentu no romāna “Hägring 38”, kurš, 2014. gadā saņēma Ziemeļu ministru padomes apbalvojumu un 2017. gadā tiks izdots izdevniecībā "Zvaigzne ABC" latviešu valodā Daces Deniņas tulkojumā ar nosaukumu “Trešdienu klubs”. Romāns „Trešdienu klubs” ataino kritisku brīdi Somijas un Eiropas vēsturē. Eleganti vienkāršā prozā autors sapludina vēsturi ar cilvēku individuālajiem stāstiem. Ir 1938. gads. Hitlera ekspansija Eiropā izraisa gan dusmas, gan apbrīnu. To apspriež arī Helsinku Trešdienu klubs, kura biedri ir advokāta Klāsa Tūnes seni draugi. Taču drīz vien top skaidrs, ka Eiropas politiskā sašķeltība ir atstājusi iespaidu arī uz kluba biedru vienotību.

Festivāla laikā autoru jūs varēsiet satikt 10. decembrī, 15.00, Diskusijā “Vēstījums nākotnes rakstniekam", Birojnīcā, Dzirnavu ielā 84 k-2 (Berga bazārs).  Pasākums notiks angļu valodā. Ņemot vērā to, ka Baltijas valstis un Somiju vieno neatkarības iegūšanas simtgade, kas ieviesa pārmaiņas valstī, sabiedrībā, cilvēkam nozīmīgās darbības jomās un ietekmēja viņu dzīves,  diskusijā esiet aicināti padomāt par šādiem jautājumiem: Kas ir tās grūtības vai izaicinājumi, ar kuriem šobrīd saskaras literāra darba autori, īpaši "mazu valodu" autori, un kādas iespējas šiem autoriem ir tikt sadzirdētiem Eiropā un pasaulē. Kā mainās autors un lasītājs? Kāds pēc 100 gadiem būs autors, viņa darbi (kādas izmaiņas gaidāmas literārajās formās, kādas varētu dominēt, kādas tēmas varētu būt aktuālas) un lasītājs?

Emmi Iteranta ir dzimusi 1976. gadā Tamperē un ir viena no pašlaik populārākajām un ārvalstīs atzītākajām somu zinātniskās fantastikas un fantāzijas žanra pārstāvēm. “Ūdens atmiņa” (2012) ir viņas pirmais romāns, un tā tulkošanas tiesības pašlaik pārdotas 21 valstij. Tas ir saņēmis dažādas balvas Somijā un bijis nominēts vairākām nozīmīgām zinātniskās fantastikas un fantāzijas žanra balvām Eiropā un ASV. 

Tikšanās ar Emmi Iterantu 7. decembrī 17.30 Hotel Bergs Stikla zālē, 5. Stāvā, Elizabetes iela 83/85. Grāmatu "Ūdens atmiņa" latviešu valodā tulkojusi Maima Grīnberga, kura arī piedalīsies pasākumā. Ar rakstnieci sarunāsies Linda Zemberga no Jāņa Rozes apgāda, kurā šī grāmata ir izdota. Pasākums notiks somu un latviešu valodā.

Abus rakstniekus varēsiet satikt arī 10. decembrī, 18.00, Viesautoru prozas vakarā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Skārņu ielā 10/20

Sīkāka informācija par pasākumiem festivāla facebook lapā: facebook.com/prozaslasijumi

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm