30. novembrī no plkst. 17.30 Rīgā, NicePlace TELPĀ ar saviem stāstiem dalīsies, kā arī uz klausītāju jautājumiem atbildēs Giti Amiri (Geeti Amiri, Dānija), Maiks Koljērs (Mike Collier, Lielbritānija), Zinaīda Lindena (Zinaida Lindén, Somija), Abāss Hiders (Abbas Khider, Vācija) un Emanuels Vilsēns (Emmanuel Vilsaint, Francija).
Šo pasākumu organizē Eiropas Savienības Nacionālo Kultūras institūtu apvienība (European Union National Institutes for Culture (EUNIC)) Latvijā un festivāls “Prozas lasījumi” ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu.
Literātu apvienība “Rakstnieki bez robežām” (Writers without borders) uz Latviju ir uzaicinājusi piecus Eiropas autorus, kuri ir saistīti ar migrāciju – vai nu paši būdami migranti, vai arī nākuši no ģimenes, kurai ir no mītnes valsts atšķirīgas kultūras saknes – un tāpēc ir saskārušies ar divkultūru pieredzi.
Lai ieskatītos dziļāk viņu stāstos un izprastu, kā šī divkultūru identitāte ietekmē viņu darbus, EUNICLatvija sadarbībā ar festivālu “Prozas lasījumi” uz šo diskusiju sēriju aicina ikvienu, kurš interesējas par literatūru, kā arī jebkuru citu interesentu.
Diskusijas pazīstamā žurnālista Anša Bogustova vadībā sniegs ieskatu šo rakstnieku personīgajās un profesionālajās gaitās. Tā būs unikāla iespēja iepazīt viņu radošo procesu, iepazīties ar viņu daiļdarbu fragmentiem un noskaidrot, ko divkultūru identitāte nozīmē viņiem pašiem.
Eunic-Latvija tīklā darbojas Britu padome, Dānijas Kultūras institūts, Gētes institūts, Francijas institūts, Latvijas institūts un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.
EUNIC tīkls strādā, lai ar kultūras palīdzību veidotu uzticību un izpratni Eiropas tautu un pārējo zemju starpā. Tas Latvijai dod iespēju iepazīt unikālus Eiropas mākslas un kultūras darbus.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm