Kā šodiena izskatīsies pēc 100 gadiem? Ja mēs varētu ceļot laikā un nokļūt 2118. gadā, atskatīties uz šodienu - ko mēs atcerētos no 2018. gada? Kas nākamām paaudzēm kļūs par kultūras mantojumu? Plakātu izstādē "Rītdienas mantojums" 10 Eiropas mākslinieki sniedz radošas pardomas par šiem jautājumiem. Izstādes atklāšana notiks 22.novembrī plkst.17.30 Galerijas “Centrs” gājēju ielā un būs apskatāma līdz 5.decembrim.

Izstādes mākslinieki: Rudens Stencil (Latvija), peter fuxxx (Austrija), Mormor (Danija), Anna Haifiša (Vacija), Iona Sjefna Hantingdona-Viljamsa (Īslande), Evelina Germanoviča, Dovile Kačerauskaite, Toma Kanīte, Sims Kisieļus (Lietuva), Davids Riskis (Polija), Jurajs Blaško & Pēters Nosāļs (Slovākija), Mollija Fērhērsta (Apvionotā Karaliste) un Sēzars Anrī (Francija).

Izstādi “Rītdienas mantojums” organizē EUNIC Latvia - Eiropas Savienības nacionālo kultūras institūtu tīkls. 10 valstu plakāti ir izveidoti ar Francijas institūta, Gētes institūta Rīgā, Dānijas kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, British Council pārstāvniecibas Latvijā, Latvijas Institūta, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā, Lietuvas kulturas institūta, Polijas vēstniecības Rigā, Austrijas vēstniecības Rigā un Slovākijas Republikas vēstniecības Rīgā atbalstu. Izstāde tiek īstenota sadarbībā ar Starpnozaru mākslas grupu SERDE un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu.

Līdztekus izstādei, ar atbraukušajiem māksliniekiem varēs tikties atklātā lekcijā, kurā tie dalīsies pieredzē par plakātu darināšanas niansēm un mūsdienu kultūras mantojumu. 23. novembrī plkst. 14.00 EUNIC Latvija un Latvijas Mākslas akadēmija ielūdz uz tikšanos ar jaunajiem māksliniekiem un grafikas dizaineriem no 7 Eiropas valstīm. Katrs no viņiem ir radījis savu oriģinālu plakātu, ko varēs aplūkot izstādē ”Rītdienas mantojums”. Lekcijas notiks Latvijas Mākslas akadēmijā. Lekcijas valoda – angļu.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm