Piektdien, 4.septembrī plkst.14:30 aicinām sekot līdzi vienai no sarunu festivāla Lampa programmā iekļautajām tiešraides diskusijām PĀRTIKAS NĀKOTNE/FUTURE OF FOOD, kuru organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā. 

Pārtikas sektoram ir būtiska ietekme uz klimata pārmaiņām un bioloģisko daudzveidību. Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs aizvien aktuālāka kļūst diskusija par alternatīviem olbaltumvielu avotiem, ilgtspējīgāku pārtikas sistēmu un pārtikas atkritumu samazināšanu. Lai pieņemtu pareizus lēmumus, ir jāsaprot nozīmīgākās nākotnes tendences, kas ietekmēs pārtikas sistēmu un sabiedrību kopumā.

Domājot par pārtikas nākotni, aicinām visus piedalīties nelielā aptaujā par nākotnes tendencēm, kas ietekmēs pārtiku un mūs. Pārtikas nākotnes tendences, balstoties uz Somijas domnīcas SITRA metodoloģijas, izstrādājuši pētnieki Miķelis Grīviņš un Afton Halloran. Pētījums tapis projekta “Pārtikas nākotnes tendences” ietvaros, kuru Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā Latvijā iniciējusi un vada Maija Kāle.

Projekta vadītāja Maija Kāle uzsver: “Domāt par tendencēm, kas mūs ietekmēs nākotnē, ir svarīgi visām sabiedrības grupām – gan politikas plānotājiem, gan jaunuzņēmumiem, gan katram no mums, kas tiešā veidā ietekmējam pārtikas nākotnes virzienu ar savām izvēlēm. Šis ir intelektuāls vingrinājums mūsu sabiedrībā, kur esam pieraduši vairāk skatīties pagātnē. Domāt par nākotni ir sarežģīti, taču tas ļauj paraudzīties uz mūsu reģionu plašākā aspektā – un atklāt tieši tās tendences, kas visbūtiskāk ietekmēs mūs visus.”  Lai piekļūtu aptaujai un veiktu savu novērtējumu izstrādātajām pārtikas nākotnes tendencēm, noklikšķiniet šeit: https://saite.lv/0xjor

Aicinām ikvienu piektdien, 4.septembrī, plkst. 14.30  sekot diskusijai Pārtikas nākotne/ Future of Food. Tiešraidi varēs vērot festivāla Lampa mājas lapā www.festivalslampa.lv un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja FB lapā https://saite.lv/L0gAe

Diskusiju “Nākotnes pārtika” vadīs Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece Maija Kāle. Diskusijā piedalīsies Miķelis Grīviņš, vadošais Baltijas Studiju centra (Baltic Studies Centre) pētnieks; Jesper Vad Holm, Hereford Agro bioloģiskās saimniecības līdzdibinātājs un attīstītājs, bet attālināti no Dānijas diskusijai pievienosies Afton Halloran, neatkarīga konsultante ilgtspējīgu pārtikas sistēmu izveidē. Diskusija notiks angļu valodā, klātienē tiks nodrošināts tulkojums.

Diskusijas video

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm