2020. gada 11. un 12. novembrī Rīgā jau trešo reizi notiks Baltijas jūras reģiona ekosistēmas forums “5G Techritory”, pulcējot vadošus jomas ekspertus no visas pasaules un ietverot vairāk nekā 60 uzrunu un paneļdiskusiju. Šī gada 5G Techritory notiks virtuāli, izmantojot pielāgotu digitālo konferenču platformu. Tikai reģistrētiem un apstiprinātiem dalībniekiem tiks piešķirta piekļuve platformai. Dalība forumā ir bez maksas. Reģistrācija: https://www.5gtechritory.com/registration 

Pasākumā piedalīsies 5G industrijas līderi, politikas veidotāji, tehnoloģiju inovāciju radītāji, lai diskutētu par to, kā atgriezt Eiropu uz 5G attīstības ceļa. Šī gada foruma nosaukums “Gads pēc 5G ieviešanas: pirmā pieredze un mācība nākotnei”. Foruma diskusijās tiks meklētas atbildes kā vairot 5G sniegto pienesumu sabiedrībai un pārvarēt sabiedrībā valdošo tehnofobiju, kāpēc 5G nav veicinājis tik strauju nozares attīstību, kā iepriekš tika prognozēts.

11.novembrī plkst. 18:50–19:35 diskusiju “Kādas megatendences ietekmē 5G?” rīko Ziemeļvalstu Ministru padome. Diskusiju vadīs Maija Kāle, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece ilgtspējības, aprites ekonomikas, digitalizācijas un enerģētikas jautājumos. Diskusijā piedalīsies trīs izcilas sievietes - Ziemeļvalstu Enerģētikas pētniecības institūta (Nordic Energy Research) padomniece Sofija Elamsone (Sofia Elamson), LMT 5G inovāciju vadītāja Elīna Lidere un Nokia ekosistēmas un tendenču izpētes vadītāja Leslija Šanon (Leslie Shannon).

Diskusijā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par to kāpēc ir svarīgi domāt par nākotni un kā atšķirt tendences no trokšņa? Un kuras balsis ir visskaļākās? Diskuaijas dalībnieces dalīsies pieredzē par galvenajām megatendencēm, kas virzīs 5G un digitalizāciju nākamajos 10-20 gados. Viens no diskusijas jautājumiem būs par to, kā tehnoloģiju pasauli padarīt iekļaujošāku un daudzveidīgāku, jo 5G nākotne nav iedomājama bez sievietēm.

Forums pulcēs 5G politikas veidotājus, nozares organizāciju, korporāciju un biznesa līderus no visas pasaules. Forumā uzstāsies “Nokia”, “Qualcomm”, “AT&T”, “DOCOMO” pārstāvji, Starptautiskās telekomunikāciju savienības (ITU), Globālās mobilo sakaru piegādātāju asociācijas (GSA), 5G infrastruktūras asociācijas (5G-IA) eksperti, kā arī Eiropas Komisijas un Ziemeļvalstu Ministru padomes vadošās amatpersonas. Forumu atklās Ziemeļvalstu Ministru padomes ģenerālsekretāre Paula Lehtomeki.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm