Cilvēku dzīves ilgumam palielinoties, Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs pieaug vecāka gadagājuma iedzīvotāju īpatsvars sabiedrībā. Katra valsts meklē savus risinājumus, kā veicināt iedzīvotāju aktīvu un veselīgu novecošanu un kā radīt labas līdzdalības iespējas sabiedrībā, drošu dzīves vidi, sociālo un veselības aprūpi tā, lai seniori varētu pilnvērtīgi līdzdarboties vietējās kopienas norisēs. Notiek pētījumi un tiek apkopoti labie piemēri, kā cilvēkam nodrošināt kvalitatīvu, neatkarīgu dzīvi arī vairākus gadu desmitus pēc pensijas vecuma sasniegšanas. Piecas Ziemeļvalstis savstarpēji dalās savā pieredzē un to piedāvā arī interesentiem Latvijā.

Interesantus un noderīgus vebinārus par viedām un senioriem draudzīgām pilsētām un pakalpojumiem piedāvā Ziemeļvalstu Labklājības centrs (Nordic Welfare Centre):

27.oktobrī no plkst. 11.00 līdz 14.20 (pēc Latvijas laika) vebinārs “Viedās pilsētas - universāli plānotas pilsētas” par viegli pieejamu pilsētvidi, kas ir parocīga ikvienam, ne tikai vecāka gadagājuma cilvēkiem vai cilvēkiem ar invaliditāti. Vai mēs būvējam pilsētas, kas ir draudzīgas un iekļaujošas ikvienam?

Mērķauditorija: pilsētplānotāji, arhitekti, reģionālās attīstības politikas, sociālās politikas un sociālo pakalpojumu veidotāji un sniedzēji, pilsētvides aktīvisti, senioru organizācijas, apkaimju biedrības un citas nevalstiskās organizācijas, valsts institūciju un pašvaldību speciālisti, akadēmiskie mācībspēki, pētnieki, politiķi un citi interesenti.

5.novembrī no plkst. 14.00 līdz 16.30 vebinārs “Senioru vientulības un sociālās izolācijas apkarošana” iepazīstinās ar aktuāliem pētījumiem par senioru un sociālo izolāciju Ziemeļvalstīs. Kādas ir piespiedu vientulības sekas, un ko saka pētījumi šajā jomā? Kādas aktivitātes labi ietekmē vientulības un sociālās izolācijas apkarošanu? 

Mērķauditorija: pētnieki, sociālās politikas un sociālo pakalpojumu veidotāji un sniedzēji, senioru organizācijas, apkaimju biedrības un citas nevalstiskas organizācijas, valsts institūciju un pašvaldību speciālisti, politiķi un citi interesenti.

Vebināri ir bezmaksas un notiks angļu valodā.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm