No 23. līdz 26.novembrim Liepājas muzeja fasādi izgaismos projekcijas, kas tapušas 3 gadus ilgajā Ziemeļu mākslas konteinera (Nordic Art Container) ceļojumā pa Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. 

Projekcijas uz Liepājas Muzeja fasādes Kūrmājas prospektā 16 būs skatāmas  no ceturtdienas, 23. novembra pulksten 19:00 - 22:00, bet  nedēļas nogalē, 24. līdz 26.novembrī,  ik vakaru no pulksten 17:00 - 22:00.

Mākslinieki grupa TURA YA MOYA 20 pēdas garo jūras konteineru pārvērtusi  ceļojošā  mediju mākslas laboratorijā un ar to veikusi vairāk kā 12 000 kilometru, trijos gados apceļojot Grenlandi, Norvēģiju, Islandi, Dāniju un Lietuvu. Uz Liepāju jūras konteiners atceļojis no Orhūsas Dānijā, pa ceļam piestājot arī šī gada Lietuvas kultūras galvaspilsētā Klaipēdā.

Projektam dots nosaukusms “Ziemeļu gars” („ANERSAAQ – the Spirit of the North”), jo projekcijas tapušas iedvesmojoties no katras pieturvietas nosakaņas un netveramā gara, ziemeļvakstu dabas, arhitektūras, vēstures un kultūras. Katrā no norises vietām  mākslinieki rīko darbnīcas kopā ar berniem un jauniešiem, lai  mākslas valodā izteiktās idejas parādītu arvien jaunā  mākslas konteinera ceļojuma galamēŗkī. Liepājā lekcija un darbnīca jauniešiem noritēja ceturtdien, 23, novembrī pulksten 12:00 PIKC “Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas” zālē Alejas ielā 18 un to vadīja Karena Tastuma (Karen Thastum, Vācija, Dānija) un Marija Doila (Maria Doyle, Vācija, Norvēģija)

Vairāk par projektu www.anersaaq.com/

Minētie pasākumi ievada arī decembra sākumā gaidāmās pirmās  Ziemeļvalstu dienas Liepājā, kas ar plašu un daudzveidīgu programmu noritēs no 7.-10. decembrim.

Projekta norisi atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Lietuvā, Norvēģijas  vēstniecība Lietuvā, Dānijas vēstniecība Lietuvā, Dānijas kultūras institūts.

Foto

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm