Šogad Ziemeļu Padomes Mūzikas balvu saņems norvēģu komponiste Nataša Bareta (1972) par elektroakustiskās mūzikas sacerējumu „...fetter...” (važas). Kompozīcija ir pasūtījuma darbs, radīts 2002. gadā. Iedvesmu šai kompozīcijai Bareta smēlusies no fizikālajām  likumsakarībām, kas skaidro molekulu kustību noslēgtā telpā un to kā enerģijas pieplūdes rezultātā šīs kustības izmainās un paātrinās līdz ierobežotā telpa eksplodē.

Ziemeļu Padomes Mūzikas balva nav konkurss, tās ieguvēju nosaka Ziemeļu Mūzikas komiteja. Balva tiek piešķirta kopš 1965.gada un tika iedibināta ar mērķi pievērst uzmanību Ziemeļvalstu sasniegumiem mūzikas jomā un popularizēt Ziemeļvalstu komponistus un mūzikas izpildītājus. Ziemeļu Padomes Mūzikas balva 350.000 dāņu kronu (33 000 LVL) vērtībā tiek pasniegta katru gadu Ziemeļu Padomes sesijas laikā, un šogad tas notiks 1.novembrī Kopenhāgenā.

Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā bibliotēka, Marijas ielā 13/3, Berga Bazārā, visiem mūzikas interesentiem piedāvā iespēju noklausīties komponistes Natašas Baretas skaņdarbu ”...fetter...” jebkurā jums izdevīgā laikā. Lai tuvāk iepazītu Ziemeļvalstu mūziku, bibliotēkas kolekcijā atrodami vairāk kā 500 dažādi mūzikas CD. Šobrīd jaunākā mūzikas kolekcija ir Ziemeļvalstu populārās mūzikas kolekcija un Ziemeļvalstu eksperimentālās mūzikas kolekcija.

Papildus informācija: Ieva Hermansone, ieva@norden.lv, 7820088.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm