No 14. līdz 20. novembrim Latvijā jau astoto gadu notiks Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa, ko koordinē Ziemeļvalstu Ministru Padomes birojs Latvijā.

Šogad Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma ir „Ceļojot pa Ziemeļu zemēm”. Literāri pasākumi par Ziemeļvalstu literatūru visas nedēļas garumā tiek plānoti gandrīz 300 Latvijas bibliotēkās.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai katru gadu tiek izvēlēts kāds konkrēts Ziemeļvalstu autora darba fragments, ko vienlaicīgi lasa Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkās. Vakaros, kad laukā jau satumsis, bibliotēku elektrisko apgaismojumu nomaina sveču gaisma, un klātesošos vieno kopīgi lasītais teksts.

Šogad īpaša uzmanība veltīta izcilās zviedru rakstnieces Selmas Lāgerlēvas daiļradei un viņas darba „Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” nodaļai „Divas pilsētas”. Šis fragments stāsta par Visbijas pilsētu Gotlandes salā, un vienlaicīgi tas ir ceļojums reālajā un fantāzijas pasaulē.

Arī Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas ietvaros 15. novembrī plkst. 18.00 aicina „ceļojumā” pa zviedru rakstnieces Selmas Lāgerlēvas daiļrades lappusēm. Par piedzīvoto, iejūtoties Selmas Lāgerlēvas lomā, stāstīs aktrise Dina Kuple un kopā ar aktrisi Vitu Vārpiņu runās fragmentus no P.U. Enkvista lugas „Tēlu meistari”.

Ziemeļvaltu bibliotēku nedēļas pasākumi gan Latvijā, gan pārējās Baltijas valstīs katru rudeni norisinās jau kopš 1998.gada. To galvenā ideja ir apzināt Ziemeļvalstu kultūru un literatūru, un, iesaistot pasākumos arī Baltijas valstis, veicināt kultūras apmaiņu Ziemeļu un Baltijas reģionā.

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm