Gadskārtējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa šogad notiek no 11. līdz 17. novembrim, kad vairāk nekā 2000 institūcijas no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm pārlapos vairākus Ziemeļvalstu autoru darbus. Šī gada tēma ir „Ziema Ziemeļos” un izvēlēto daiļdarbu pamatā ir fantāziju rosinošas darbības un dabas vērojumi.

Mazākie Ziemeļvalstu bibliotēkas dalībnieki šorīt piedalījās „Rītausmas stundas" lasījumos, kuros kopīgi iepazinās ar norvēģu rakstnieces Ingas Borgas aizraujošo stāstu "Ziema pie Plupa". Stāsts ir par maziņu „neredzamo” radījumu Plupu, kas var sarunāties ar dzīvniekiem, bet cilvēki viņu neredz. Viņu redz tikai tie, kas lasa šo grāmatiņu!

Savukārt vecāko klašu skolēni lasīja grenlandiešu rakstnieces Lanas Hansenas grāmatu „Sīla. Pasaka par klimata izmaiņām”, kurā stāstīts par mazu grenlandiešu zēnu Tulugaku un par viņa apņemšanos glābt Arktiku. 

Šovakar daudzās Latvijas bibliotēkās notiks Krēslas stundas lasījumi, kuros tiks lasīts fragments no norvēģu rakstnieka Tarjei Vēsoss grāmatas "Ledus pils". Rakstnieks par šo romānu 1964.gadā saņēma Ziemeļu Padomes balvu literatūrā. 

 

Par citiem pasākumiem Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros lūdzam informāciju meklēt savā tuvākajā bibliotēkā vai bibliotēku mājas lapās. Grāmatu fragmentus variet lejupielādēt www.bibliotek.org

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm