Šī gada septembrī un oktobrī Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, organizē Ziemeļvalstu dienas Jelgavā, lai veidotu ciešāku sadarbību ar Jelgavas pilsētas pašvaldību, stiprinātu reģionālo sadarbību, veidotu regulāru un koordinētu dialogu un rastu iespēju dalīties ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem. Viens no programmā iekļautajiem pasākumiem būs seminārs “Biomasa. Enerģētika. Transports”, kas notiks 2019. gada 3. oktobrī plkst. 15:00 Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Lielā iela 2, 182.auditorijā.

Transports un enerģētika ir nozīmīgas nozares, kurās jāsekmē ciešāka Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība un koordinācija, tāpēc seminārā piedalīsies gan pašmāju enerģētikas un transporta jomas eksperti, gan lektori no Ziemeļvalstīm. 

Fortum Latvia izpilddirektors Andris Vanags runās par Latvijas enerģētikas un klimata politikas mērķiem līdz 2030. gadam, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju prorektors Aigars Laizāns uzstāsies par tēmu kādām jābūt Latvijas prioritātēm biomasas plašākai izmantošanai enerģētikas un transporta jomā.

No Ziemeļvalstu enerģētikas pētījumu centra uz Jelgavu būs atbraukusi Tūrila Meistāde (Torill Meistad), lai runātu par reģionālo perspektīvu biomasas izmantošanai enerģētikā un transportā, bet Dānijas Tehniskās universitātes Enerģētikas sistēmu analīzes grupas vadītājs Kenets Karlsons (Kenneth Karlsson) aktualizēs tēmu par politikas izmaiņām transporta sistēmas dekarbonizācijai.

Semināra darba valoda – latviešu un angļu, tiks nodrošināta sinhronā tulkošana. Semināru organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Latvijas Lauksaimniecības universitāte

Lai piedalītos pasākumā, lūgums reģistrēties šeit https://ej.uz/cv9n

Pēc semināra visi dalībnieki tiks aicināti uz glāzi vīna un Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāžu “Ziemeļu identitāte” un “Ziemeļu pilsētas kvartāls” atklāšanu.

Kontaktpersona: Maija Kāle, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece, tālrunis: +371 26114496, e-pasts: maija@norden.lv

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm