Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa šogad notiek laika posmā no 12. līdz 18. novembrim. Tieši šim notikumam par godu Latvijā viesosies bērnu grāmatu rakstniece un ilustratore no Islandes Ausloiga Jonsdotira (Áslaug Jónsdóttir), lai tiktos ar mazajiem lasītājiem. Rakstniece viesosies Rīgas sākumskolā “Domdaris”, Siguldas novada bibliotēkā, Jūrmalas Alternatīvajā skolā un Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā.

Ausloiga Jonsdotira (Áslaug Jónsdóttir) ir viena no autorēm, kas veidojusi bilžu grāmatu sēriju par Mazo briesmonīti un Lielo briesmonīti, kopā ar rakstniekiem Kallei Gietleru (Kalle Güettler) no Zviedrijas un Rākeli Helmsdālu (Rakel Helmsdal) no Fēru salām. 

Visas 9 sērijas grāmatas ir izdotas autoru izcelsmes valstīs: Islandē, Fēru salās un Zviedrijā, bet daudzas no tām tulkotas arī somu, norvēģu, dāņu, franču, spāņu, ķīniešu, lietuviešu, basku, katalāņu, kastīliešu, galisiešu, čehu un arābu valodās. Grāmatiņu “Briesmonītis teica NĒ!” latviešu valodā tulkojis Dens Dimiņš un izdevis apgāds “Liels un mazs”.

“Briesmonītis teica NĒ!” 2004. gadā saņēma Islandes Ilustratoru balvu un Islandes Labākās bērnu grāmatas balvu, kā arī tika nominēta Zviedrijas Bērnu grāmatu žūrijas balvai, bet 2018.gadā, viena no sērijas grāmatiņām, tika nominēta prestižajai Ziemeļvalstu Padomes bērnu un jauniešu literatūras balvai.

Rakstnieces un ilustratores Ausloigas Jonsdotiras vizīti Latvijā atbalsta Ziemeļvalstu rakstnieku pārrobežu sadarbības programmas (Nordic Writers Crossing Borders), Baltijas jūras valstu padome (BJVP) un apgāds “Liels un mazs” .

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija, bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, skola vai biedrība. Lai arī šai nedēļai ir noteikts laika posms, lasījumi un nodarbības var notikt arī ārpus šīs nedēļas – visu novembri.

www.nordisklitteratur.org/lv/

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm