2019.gada 3.decembrī tikšanās ar zviedru žurnālistu un rakstnieku Jānu Stoklasu un viņa grāmatas “Vīrs, kurš spēlējās ar uguni” atvēršanas svētki notiks Zviedrijas vēstniecībā, J.Alunāna ielā 7, Rīgā. Pasākumā piedalīsies grāmatas autors, tulkotāja Inga Grezmane. Pasākumu vadīs rakstnieks un žurnālists Arno Jundze.

Grāmatā “Vīrs, kurš spēlējās ar uguni” Jāns Stoklasa turpina darbu, ko bija aizsācis viens no mūsdienu slavenākajiem kriminālromānu rakstniekiem Stīgs Lārsons, lai reizi par visām reizēm atšķetinātu intrigu, spiegošanas un konspirāciju tīklu, kas apvij 1986.gada 28.februārī izdarīto Zviedrijas premjerministra Ūlofa Palmes slepkavību. Stīgs Lārsons, kurš starptautisku slavu iemantoja ar saviem izdomātajiem ļaundariem romānu ciklā "Millennium", labi pazina viņu līdziniekus reālajā dzīvē, jo vāca materiālus par labējo ekstrēmistu aktivitātēm visā pasaulē. Daudzu gadu laikā viņš bija izveidojis plašu arhīvu, kas atklāj saikni starp labējiem ekstrēmistiem un Palmes slepkavību. Lārsona arhīvs neaizskarts glabājās kādā noliktavā, līdz žurnālists Stoklasa saņēma ekskluzīvu atļauju izpētīt savāktos dokumentus.

Jāns Stoklasa (Jan Stocklassa) ir ārštata žurnālists un rakstnieks. Grāmata “Vīrs, kurš spēlējās ar uguni” ir astoņu gadu pētniecības rezultāts, tā tulkota un izdota 50 valstīs un pēc tās uzņemta arī dokumentālā filma.

Jāna Stoklasa vizīti Latvijā atbalsta Zviedrijas vēstniecība, apgāds "Zvaigzne ABC" un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā Ziemeļvalstu rakstnieku pārrobežu sadarbības programmas (Nordic Writers Crossing Borders) ietvaros. 

Citi jaunumi

Seko mūsu aktualitātēm