2018.gadā sarunu festiāls Lampa notiek jau ceturto reizi. 29. un 30. jūnijā jtas tradicionāli norisināsies Cēsu pils parkā. 

Programmā paredzēti vairāk nekā 270 pasākumi par visdažādākajām tēmām latviešu, krievu un angļu valodā. Cilvēks, sabiedrība un drošība, ārpolitika, izglītība, kultūra, ekonomika, mediji un tehnoloģijas, veselība, kā arī daudzas citas pasākumu tēmas aptver teju visus mūsdienu sabiedrībai būtiskākos tematus. Ieeja festivālā – bez maksas.

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā festivāla laikā piedāvās vairākas aktivitātes. Abas festivāla dienas Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā aicinās ikvienu uz savu telti, kurā būs izvietots Ziņu salons. Šeit ikvienam būs iespēja iesaistīties mediju pratības darbnīcā, kur varēs izvērtēt un atlasīt svarīgākos 1918. gada 29 un 30. jūnija notikumus, veidot ziņu tekstus, kas būtu interesanti ziņu lasītājiem pēc 100 gadiem! Jo notikumi mainās, bet tas, kā par tiem stāstām, mainās mazāk kā mums šķiet. Mūsu sadarbības partneri ir Latvijas Drošāka interneta centrs un Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļa.

Paneļdiskusija “Uzticēšanās – Ziemeļvalstu zelts savedīs kopā diskusijas dalībniekus no Dānijas (Peter Thisted Dinesen), Norvēģijas (Elita Cakule), Somijas (Oskar Rautiainen) un Latvijas (Indulis Paičs). Ziemeļvalstīs ir visaugstākais sociālās uzticības līmenis pasaulē. Tas nes labumu gan ekonomikai, gan indivīdam un sabiedrībai kopumā. Kā un kāpēc mūsu kaimiņi Ziemeļvalstīs uzticēšanos tur zelta vērtē, varēsi pārliecināties diskusijās vai meklēt izdevumā “Uzticēšanās - Ziemeļu zelts” latviešu vai krievu valodā. Diskusija notiks sestdien, 30.jūnijā plkst.14:00, skatuve DOTS 1.

Sestdien, 30.jūnijā plkst 15:30 visi aicināti uz Ziemeļvalstu pieņemšanu un atspirdzinošām sarunām Ziņu salonā.