Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums “5G Techritory” – viens no lielākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem pasaulē, notika 27. un 28. septembrī Rīgā ar mērķi radīt platformu veselīgas 5G ekosistēmas izveidei, kas varētu kalpot par paraugu Eiropas Gigabaitu sabiedrības veidošanai.

“5G foruma galvenais mērķis ir izveidot sadarbības platformu Baltijas jūras reģiona valstu starpā, lai sekmētu 5G tehnoloģiju attīstību un pielietojumu, tādējādi sekmējot reģiona ekonomisko izaugsmi. Ņemot vērā Latvijas sasniegumus mobilo telekomunikāciju jomā un ekosistēmas attīstību, Latvija vēlas uzņemties vadošo lomu šajā procesā un sekmēt pārrobežu projektu attīstību,” uzsvēra ‘’5G Techritory’’ programmas direktors Neils Kalniņš.

5G ļaus izveidot plašus lietu interneta risinājumus, nodrošināt mākslīgajam intelektam nepieciešamo darbības ātrumu un jaudu vai attālinātas operācijas veikšanai nepieciešamo darbības stabilitāti un drošību, izveidojot individuāli pielāgotus pakalpojuma parametrus un risinājumus. Tāpēc visiem partneriem - mobilo sakaru operatoriem, partneriem un klientiem būs jāsēžas pie viena galda, lai saprastu, tieši kāds 5G risinājums vajadzīgs un kā to nodrošināt.

Foruma ietvaros tika apspriestas tādas tēmas kā vispārējais 5G tīkla regulējums Eiropā un pasaulē, risināts jautājums par inovācijām 5G tīkla ietvaros un to finansēšanas iespējām, kā arī apkopotas idejas par 5G potenciālu kā globālam spēles noteikumu mainītājam daudzās nozarēs un ar to saistītajām iespējām radīt jaunus 5G biznesa modeļus, īpaši tādās nozarēs kā viedā pilsēta (smart city), viedā mobilitāte (smart mobility) un viedā veselības aprūpe (smart healthcare).

Konferences laikā norisinājās arī politiskās diskusijas par 5G pārrobežu projektu īstenošanu un divu dienu garumā Rīgā vienuviet pulcējās simtiem dalībnieku. To vidū Eiropas politikas veidotāji, valsts amatpersonas, biznesa līderi, investori, industrijas eksperti, jaunuzņēmumi un akadēmiskie pārstāvji, tostarp vairāk nekā 60 augstākā līmeņa runātāji no Eiropas, Āzijas un ASV. To vidū būs arī Eiropas Komisijas Sakaru tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektors Roberto Viola (Beļģija), „Cisco Systems” vecākais viceprezidents Pīters Karlstromers (ASV), „Nokia Corporation” Eiropas tirgus vecākais viceprezidents Markus Borčerts (Somija), „Huawei Technologies Corporation” 5G produktu līnijas prezidents Čaobins Jangs (Ķīna)„Telia Company AB” viceprezidente - globālo pakalpojumu un operāciju vadītāja vietniece un grupu tīklu vadītāja Gabriela Stīfa Šēmane (Zviedrija), kā arī Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis, valdības un industriju līderi un starptautiskie mediji.

Dienu pirms konferences, 26. septembrī, norisinājās ‘’5G Ideation’’ jaunuzņēmumu seminārs, kas vērsts tieši uz jauno tehnoloģiju produktu radītājiem. Pasākuma ietvaros jaunuzņēmumiem tiks dota iespēja diskutēt ar 5G tehnoloģiju nozares ekspertiem un augsta līmeņa vadītājiem, kā arī dalībnieki tiks iepazīstināti ar revolucionārā tīkla iespējām. 5G seminārā piedalījās tehnoloģiju nozares entuziasti - jaunuzņēmumu pārstāvji no Baltijas, kā arī 20 jaunuzņēmumi no Dienvidkorejas, kuri jau strādā ar 5G produktiem un idejām.

www.5gtechritory.com/ 

Foto no 5G Ideation 

Foto no 5G Techritory 

 

Publikācijas par projektu:

https://news.itu.int/5g-nordic-baltic-economies/

https://www.norden.org/en/news/5g-techritory-conference-resounding-success