Projekta mērķis ir palielināt kultūras saikni un valodas izpratni Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā, dodot iespēju satikties cilvēkiem no dažādām valstīm un kultūrām, veicinot starpkultūru apmaiņu un veicinot kultūras pieejamību. Saziņa, izmantojot kultūru un literatūru, palīdz veidot konstruktīvu dialogu par vērtībām, kas ir svarīgas visam Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionam.

Dažādām Baltijas valtu lasītāju auditorijām tā ir iespēja tikties ar Ziemeļvalstu autoriem, uzzināt jaunāko informāciju par Ziemeļvalstu literatūru. Šādas tikšanās iedvesmo, sniedz starpkultūru pieredzi, paver jaunas perspektīvas un palīdz atrasts tēmas, kuras iespējams apskatīt no citādāka skatupunkta. Daloties pieredzē un radošumā, ziemeļvalstu autori var iedvesmot bērnus un jauniešus vairāk un aktīvāk lasīt, kļūt radošākiem un pat sākt rakstīt. Autori ne tikai sniedz praktiskus padomus lasīšanai un rakstīšanai, bet arī bieži kļūst par iedvesmojošiem paraugiem bērniem un jauniešiem. Kopš projekta sākuma 2015. gadā, Latvijā viesojušies teju 30 autori.

Projektu aizsācēji ir Ziemeļvalstu Ministru padomes biroji Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kā arī Asociācijua “Norden” 2015. gadā. Projektu atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padome, Baltijas jūras valstu padome (BJVP) un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu moblitātes programma “Nordplus”.

2015. gadā literāro vakaru "Pretvējā" kopīgi organizēja Ziemeļu Ministru padomes biroji Latvijā, Igaunijā un Lietuvā ar mērķi veicināt Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas sadarbības tīklu. Šī bija vienreizēja iespēja vienuviet satikt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu rakstniekus: Rozu Liksomu (Rosa Liksom) no Somijas, Sigitu Paruļski (Sigitas Parulskis) un Undini Radzevičūti (Undinė Radzevičiūtė) no Lietuvas un Mēli Frīdentālu (Meelis Friedenthal) no Igaunijas. Pasākumu vadīja Arno Jundze un tajā piedalījās mūzikas grupa ZITHER-DUO no Igaunijas. Šis bija pirmais pasākums Ziemeļvalstu rakstnieku pārrobežu sadarbības projektā Baltijas valstīs.

2016. gadā projekta ietvaros Latvijā viesojās virkne Ziemeļvalstu rakstnieku. Aprīlī somu dzejniece Hēli Laksonena (Heli Laaksonen) un igauņu dzejniece Lēlo Tungala (Leelo Tungal) kopā ar latviešu dzejnieci un izdevēju Inesi Zanderi un dzejnieku un tulkotāju Guntaru Godiņu apceļoja Latviju, lai satiktos ar lasītājiem ne tikai Rīgā, bet arī mazpilsētu bibliotēkās un skolās: Limbažos, Zvejniekciemā, Kuldīgā, Talsos un Saldū. 2015. gadā izdevniecībā “Liels un mazs” iznāca Heli Lāksonenas bērnu dzejas grāmata „Piec ait kalns”, bet 2014. gadā Lēlo Tungalas dzejoļu izlase bērniem „Daudzpusīgais ronis”. Oktobrī islandiešu rakstniece un mākslas vēstures profesore Oidira Ava Olafsdotira (Auður Ava Ólafsdóttir) viesojās Rīgā un Daugavpilī - Latgales centrālajā bibliotēkā un Daugavpils Universitātē, kur lasīja lekciju par Islandes mākslu un kultūru. Novembrī, Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas īpašais viesis bija zviedru rakstnieks un animators Henriks Tamms (Henrik Tamm), kurš iepazīstināja ar savu grāmatu “Nindzja Timijs un nozagtie smiekli”- nesen tulkotu latviešu valodā. Rakstnieku bija iespējams sastapt Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Cēsu Centrālajā bibliotēkā un Latvijas Mākslas akadēmijā.

Prozas lasījumi ir ikgadējs literārs pasākums Latvijā un kopš 1995.gada ikgadu sniedz iespēju satikties latviešu rakstniekiem un viņu lasītājiem. Prozas lasījumos 2016. gadā piedalījās rakstnieki no Igaunijas, Somijas, Lietuvas un Slovēnijas. Projekta ietvaros tika atbalstīta somu rakstnieces Emmi Iterantas (Emmi Itärant) vizīti Latvijā un diskusija “Vēstījums nākotnes rakstniekiem”, kurā piedalījās somu rakstnieks Šells Vesto (Kjell Westö) un igauņu rakstnies Reins Rauds (Rein Raud).

Somu mūsdienu komiksu apvienības “Kutikuti” komiksu izstāde “Tempora mutantur” bija skatāma Rīgā, Cēsīs, Daugavpilī un Ventspilī. Kopā ar izstādi skolēniem tika organizētas radošās darbnīcas, kurus vadīja somu un latviešu mākslinieki.

2017. gadā Latvijā viesojās astoņi (8) Ziemeļvalstu rakstnieki, lai tiktos ar lasītājiem: no Islandes ieradās rakstnieki Sjouns (Sjón) un Steinuna Helgadotira (Steinunn Helgadóttir), no Somijas - Johanna Sinisalo, Zinaida Lindēna (Zinaida Lindén) un bērnu grāmatu ilustratores Linda Bundestāma (Linda Bondestam) un Jennija Lukandere (Jenny Lucander), no Zviedrijas ieradās Jākobs Vegēliuss (Jakob Wegelius), bet tālo ceļu no Norvēģijas mēroja bērnu grāmatu ilustratore un rakstniece Marī Kanstadu Jūhansenu (Mari Kanstad Johnsen). Ziemeļvalstu viesi piedalījās 28 pasākumos, kas notika daudzās vietās visā valstī un vairāk nekā tūkstotis cilvēku apmeklēja grāmatu atvēršanas svētkus, darbnīcas, diskusijas un literāros pasākumus.

2018. gadā Latviju apmeklēja septiņi (7) Ziemeļvalstu autori un piedalījās 25 dažādos pasākumos. Autors, komiksu mākslinieks un ilustrators Rui Tenreiro no Zviedrijas, viesošanās laikā tikās ar latviešu komiksu autoriem, mākslas studentiem, kā arī lasīja lekciju un vadīja radošo darbnīcu bērniem. Dāņu autors Kristians Bangs Foss (Kristian Bang Foss) piedalījās Latvijas grāmatu izstādē Rīgā un runāja par Eiropas Savienības Literatūras balvu. Viņš arī prezentēja savas godalgotās grāmatas “Nāve brauc ar Audi” tulkojumu latviešu valodā. Somijas zviedru rakstniece Henrika Andersone (Henrika Andersson) apmeklēja Latvijas rietumdaļu, viesojās Pāvilostā, Skrundā, Saldū, Druvā un Kuldīgā un tikās ar skolēniem. Fēru salu rakstniece Rākela Helmsdāla (Rakel Helmsdal) apmeklēja Liepāju un Rīgu, savukārt bērnu grāmatu autore un māksliniece no Islandes Ausloiga Jonsdotira (Áslaug Jónsdóttir) tikās mazajiem lasītājiem Rīgā, Siguldā un Jūrmalā. Somu rakstniece Jūli Niemi (Juuli Niemi) apmeklēja vairākas Rīgas skolas un tikās ar mazajiem lasītājiem, savukārt stāstu vakarā „Stāsti par vietām, lietām un cilvēkiem” viesojās stāstniece un projekta „Leģendu zeme” vadītāja Mega Nomgorda (Meg Nömgård) no Zviedrijas.

2019. gadā desmit (10) Ziemeļvalstu autori viesojās Latvijā, piedaloties 40 pasākumos visā valstī, īpašu uzmanību pievēršot bērnu literatūrai. Trīs no uzaicinātajiem māksliniekiem - somu ilustratore, komiksu māksliniece un mākslas pedagoģe Anna Sailamā (Anna Sailamaa), zviedru rakstniece Juja Vīslandere (Jujja Wieslander) un zviedru ilustratore Linda Budestāma (Linda Bundestam) - galvenokārt strādā bērnu literatūrā un Ziemeļvalstu literatūras nedēļas laikā apmeklēja bibliotēkas Brocēnos, Saldū un Liepājā, lai bērniem vadītu radošās darbnīcas. Projekta ietvaros latvijā viesojās norvēģu un sāmu dramaturģe un dzejniece Ravdna Karita Eira (Rawdna Carita Eira), somu rakstniece Rīta Jalonena (Riitta Jalonen), stāstniece Mega Nomgorda (Meg Nömgård) no Zviedrijas un stāstniece Ivanīra Sibilla Hasona (Ivanir Sibylla Hasson) no Norvēģijas. “Prozas lasījumu” festivāla laikā Rīgā viesojās Zviedrijā dzīvojoša japāņu māksliniece Mako Išidzukas (Mako Ishizuka), un veidoja īpaši Rīgas pieredzē sakņotu darbu “Domu karte” (“Map of Thoughts”), bet ISSP galerijā veidoja un eksponēja darbu “Grāmatplaukts” (“Bookshelf”) un tikšnās laikā ar klausītājiem reflektēja par savu teksta un radīšanas pieredzi un procesu.

2020. gada janvārī somu dzejniece Helī Lāksonena (Heli Laaksonen) un latviešu dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš apceļoja Latvijas rietumdaļu, lai tiktos ar lasītājiem Alsungā, Pāvilostā, Liepājā, Kuldīgā. Pasākums Rīgā pulcēja plašu interesentu auditoriju. Augustā notika otrā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu radošās rakstīšanas nometne jauniešiem. Jūrmalā pulcējās jauniešus no Baltijas valstīm un Somijas. Trīs dienu nometni vadīja somu dzejnieks Susinukke Kosola (īstajā vārdā Daniils Kozlovs).